preloader

Sağlık Bakanlığı Kalite Standartlarımızı Denetledi

 Sağlık Bakanlığı Kalite Standartlarımızı Denetledi

2019’un sonuna geldiğimizde, Sağlık Bakanlığı tarafından hastanelerde “Sağlıkta Kalite Standartları” değerlendirilmesi gerçekleştirildi. Bu değerlendirme ile hastanelerin Sağlıkta Kalite Standartlarını karşılama düzeyi değerlendirildi.

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından 2019’da gerçekleştirilen değerlendirilmelerde Bursa’daki birçok hastane kalitelerini ispat etmiş oldular.

Bu yıl diğerlerinden farklı olarak rekor bir puana imza atıldı. Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi gerçekleştirilen bu değerlendirmede neredeyse tüm alanlarda tam puan alarak 99,1 puanla iyi bir başarı elde etti.

Başarılarını tüm hastane ekibiyle birlikte kutlayan Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Baş Hekimi Opr. Dr. Nuri DAŞTAN “ Tam puan almış olabiliriz fakat bundan sonra hem bu kaliteyi sürdürmek hem de denetleme dışındaki alanlarda da kendimizi geliştirmek için çalışacağız. Tüm çalışanlarımız sürece büyük bir özveri ile katkı sunmuşlardır. Kendilerine teşekkür ediyoruz ” dedi.

Hastanelerin fiziksel yapısının, kurumsal hizmetlerinin, sağlık hizmetlerinin, çalışanlarının, hasta odaklı hizmetlerinin, destek hizmetlerinin ve gösterge yöntemlerinin değerlendirildiği denetleme ile hastaların ve hasta yakınlarının en iyi sağlık hizmetini alması hedefleniyor.

Open chat