preloader

Dördüz bebekler dünyaya gözlerini Aritmi’de açtılar

 Dördüz bebekler dünyaya gözlerini Aritmi’de açtılar

Kanada’da yaşayan Filistinli aile, dördüz bebeklerinin doğumu için Bursa’yı seçti. Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’nde dördüz bebeklerini dünyaya getiren genç çift, mutluluklarını hastane çalışanlarıyla paylaştı.

Aslen Filistinli olan ancak uzun süredir Kanada’da yaşayan 29 yaşındaki Reem All Krad ile 44 yaşındaki Yasser Shahasen çifti, dördüz bebek sahibi olduklarını öğrenince pandemi koşullarında doğum yapabilecekleri güvenilir bir hastane arayışına girdi. Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi yöneticileri ile temasa geçen Filistinli aile, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Faruk Dinçşahin ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla dördüz bebeklerini Bursa’da dünyaya getirdi.

İkisi erkek, ikisi kız olan dördüz bebeklerinin mutluluğunu yaşayan Filistinli genç çift, mutluluklarını hastane çalışanlarıyla paylaşırken, hastane çalışanlarının isimlerini bebeklerine vererek hastanemizin çalışanlarına jest yaptı. Genç çift, kız bebeklerine Leyla ve Canan, erkek bebeklerine ise Adem ve Emir isimlerini verdi.

Filistinli babadan jest

İlk defa çocuk sahibi olduklarını söyleyen Yasser Shahasen, pandemi sürecinde Türkiye’de yaşamak istediklerini belirterek, “Bebeklerimizin dördüz olduğunu öğrendiğimizde sağlıklı bir doğum için hastane arayışına girdik. Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi’ni bir arkadaşımızdan duymuştuk. Doktorumuz Faruk Dinçşahin de bizimle çok iyi ilgilendi. Bütün hastane çalışanlarına çok teşekkür ederim” dedi.

Bebekler çok sağlıklı

Genç çiftleri ilk kutlayan ise Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi Mesul Müdürü Op. Dr. Nuri Daştan oldu. Daştan, “Pandemi sürecinde alınan üst düzey tedbirler kapsamında, başta Bursa olmak üzere çevre iller ve yurtdışından gelen hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermeyi sürdürüyoruz. Filistinli olan ancak Kanada’da yaşayan genç çiftimiz de bizim hastanemizde dördüz bebeklerini kucaklarına aldı. Allah bebeklerimize sağlıklı ve uzun ömürler versin” dedi. Yenidoğan yoğun bakım ünitesinde hastaların takibini yapan Uzm. Dr. Hüseyin Tatar ise dört bebeğin de sağlık durumunun çok iyi olduğunu ifade etti.

Open chat