preloader
Edit

ARİTMİ SAĞLIK GRUBU

Çağın gerektirdiği ileri teknolojiyi ve hizmet standartlarını temel alarak, alanlarında uzman hekimlerimiz ve deneyimli yardımcı personelimiz ile, güvenilir, ulaşılabilir, etik ilkelere bağlı, nitelikli sağlık hizmeti sunmak için Aritmi Sağlık Grubu olarak 15 yıldır Bursa’nın kalbinde, hizmetinizdeyiz.

Bypass nedir?

 Bypass nedir?
aritmi-bypass-nedir

Bypass nedir?

Kelime anlamı olarak köprüleme demektir. Vücudun herhangi bir yerindeki atardamar tıkanıklığı sonucu, o damarın kan götürdüğü bölgeye başka bir damar ile kan götürerek o organın canlılığını sağlamak için yapılan işlemin adıdır. Uzun yıllar boyunca kalp damar hastalıklarında kullanılan bir terim olduğu için, kalp damarları tıkalı kişilere yapılan ameliyatın ismi olarak kullanılmaktadır.

Bypass ameliyatı hangi yaş aralıklarında yapılır?

Bypass ameliyatları için yaş sınırlaması yoktur. Günümüzde tüm yaş gruplarında farklı teknikler kullanılarak her yaş grubunda başarılı bypass ameliyatları yapılabilmektedir. Ancak ileri yaşlarda, özellikle 70 yaş üzeri kişilerde yaşlanmaya bağlı başka organ sorunlarının da görülme olasılığının artmış olması nedeniyle risk skoru bir miktar yükselmektedir.

Bypass ameliyatından sonra normal yaşam mümkün mü?

Evet bypass ameliyatından sonra ameliyat bölgesinin iyileşmesi tamamlandıktan sonra kişinin tamamen sağlıklı ve normal bir yaşama dönmesi mümkündür. Ancak düzenli ilaç kullanımı, sigaranın terk edilmesi, önerilen diyetin uygulanması ve sağlık kontrollerinin aksatılmaması, bu normal yaşamın devam etmesi açısından gereklidir.  
Kalp ve Damar Cerrahisi
Özel Çekirge Kalp ve Aritmi Hastanesi

Gelişmelerden haberdar
olmak için abone olun

Sitemize abone olarak hastanelerimizle ilgili gelişmelerden haberdar olabilir, yeni doktorlarımıza ve edavi yöntemlerimize dair kolaylıkla bilgi edinebilirsiniz.

Open chat