Üretra Hastalıkları

  • Üretra Hastalıkları Merkezi Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

    Üretra darlıkları tedavisinde ağız ve dudak içinden alınan yamalarla (bukkal mukoza) yeni idrar yolu oluşturularak dar, kıllı ya da kısa idrar yolları yeniden yapılıyor.  Geçirilmiş ameliyatlara bağlı olan fistüller ise doku transferleri yapılarak tedavi ediliyor. Bununla beraber penisin doğumsal eğrilikleri, kısalıkları veya diğer kozmetik bozuklukları da hizmet verilen konular arasında.

    Erkeklerin prostat ameliyatları sonrasında gelişen, şeker ve damar hastalıklarına bağlı oluşan ya da kaza sonrası meydana gelen sertleşme bozuklukları da ilaç, vakum veya şok dalgası gibi çeşitli yöntemlerle ya da protez (mutluluk çubuğu) yerleştirilmesi ile tedavi edilebiliyor.

    Ayrıca yaşa bağlı gelişen cinsel istek azlığı (libido kaybı), “yaşlanan erkek sendromu” olarak bilinen sorunlarda farklı branşlardaki uzmanların birlikte değerlendirmesiyle hizmet veriliyor.

    Prostat büyümesine veya kronik prostatite bağlı olan idrar yapma bozuklukları ise üretrat stent, Greenlight, mikrodalga ya da şok dalga tedavileri gibi alternatif yöntemlerle tedavi edilebiliyor. Erkek kısırlığı; hormon hastalıkları ve tüp bebek uzmanları ile beraber değerlendirilip ilaç tedavileri veya TESE (mikroskopik TESE) veya Epididim aspirasyonu operasyonları uygulanıyor.

 

 

ONLİNE RANDEVU AL

Online Randevu alabilirsiniz
WordPress Video Lightbox