Omurga Sağlığı

Omurga Sağlığı Merkezi’nde Nasıl Bir Süreç İzlenmektedir?

Hastalarımıza sorulan bazı sorular ile triaj sistemimiz hastayı ilk ziyaret etmesi gereken birime yönlendirir. Böylelikle hastamızda mevcut olabilecek hangi disipline gitmeliyim konusundaki kafa karışıklılığının önüne geçilmiş olur. Hastanın şikâyetleri dinlendikten sonra ilgili tüm testleri yapılır. Alanında uzman doktorlarımız tarafından hastalığın kaynağı araştırılırken ilk tedavi şekli de belirlenir.

İlk yönlendirilen disiplinde uygulanan tedavinin istenilen etkiyi göstermemesi üzerine tedaviyi uygulayan disiplinin de önerisi ile hastayı başka bir disipline yönlendirir. Böylelikle omurga şikayeti ile bize başvuran hastanın tedavisi, sistem içinde değişik disiplinler arasında koordinasyon ve entegrasyon sağlanarak, hastamız sağlıklı bir şekilde normal yaşamına döndürülünceye kadar devam eder. Bu başarılı tedavi süreci içinde hastanın bir veya birkaç disiplin tarafından değerlendirilmesi veya tedavisi gerekli olabilmektedir.

Ayrıca tüm birimlere yapılan tetkikler dijital bir ağ aracılığı ile iletilmektedir.

Hastaların sorunları disiplinler arasında çözüm bulununcaya kadar paylaşılmaktadır. Bunun dışında disiplinlerin hepsinin katıldığı ve haftada iki kez yapılan multidisipliner toplantılar ile, tedavi çözümleri komplike olan hastalarda izlenmesi gereken yol hep beraber tartışılmaktadır. Durumu kritik hastalarımızın sorunları gerekirse, üyesi olduğumuz network sayesinde dünyanın çeşitli yerlerindeki omurga merkezlerindeki uzmanlar ile de tartışılmakta ve gerekirse yardım alınmaktadır.

 

 

ONLİNE RANDEVU AL

Online Randevu alabilirsiniz
WordPress Video Lightbox