Meme Kliniği

Meme Kliniği Medikal Cihazlar

3 Boyutlu Tomosentez Özelllikli Dijital Mamografi

Dijital teknolojinin sunduğu güncel teknolojik olanaklardan biri. Çekim sırasında memeden seri görüntüler alabilmesi sayesinde kanserli kitleler daha net görülebiliyor. Böylece kanseri erken saptama olanağı sağlıyor. Doğru tanı koyma olanağını artırması sayesinde gereksiz çekim, biyopsi ve ameliyat olma oranlarını da düşürebiliyor.

4 Boyutlu Meme Ultrasonografisi

Meme ultrasonografisinde güncel teknolojik gelişme olan 4 boyutlu meme ultrasonografisi ile meme, standart pozlarda görüntüleniyor. Elde edilen görüntü setleri daha sonra hekim tarafından özel bir ekran üzerinde değerlendiriliyor. Görüntüler ekran üzerinde istenilen her kesit düzleminde yeniden oluşturulabiliyor, yeniden ölçümler yapılabiliyor. Memenin çoğunlukla hiçbir bölgesi gözden kaçmıyor, uygulayıcıya bağlı hatalar aza indirilebiliyor.

Vakum Biyopsisi

İğne biyopsisi yöntemleri içinde gelişmiş yöntemlerden biri olan bu yöntem, küçük ve iyi huylu kitlelerin ameliyatsız olarak tümüyle çıkarılmasına olanak tanıyor.

MR Rehberliğinde Biyopsi

Meme MR incelemesi, meme kanseri saptanan kadınlarda ameliyat öncesi, memede başka odak olup olmadığını tespit etmek için kullanılıyor. Ayrıca  yüksek riskli hastalarda da tarama amacıyla faydalanılıyor. Birçok hastada başka görüntüleme yöntemleri ile gösterilemeyen şüpheli bulgular bu teknoloji ile saptanabiliyor.

İntraoperatif Radyoterapi

Ameliyat esnasında yapılan tek doz uygulama, geleneksel radyoterapide olduğu gibi yine linear hızlandırıcı ile uygulanıyor. Bu yöntem linear hızlandırıcı ile hareket edebilen, sadece elektron enerjisi üreten, geleneksel linear hızlandırıcılar gibi personel açısından çok fazla koruma gerektirmeyen, güvenli taşınabilir bir cihazla ameliyathanede yapılıyor. Ameliyat cerrahi ekip, radyasyon onkoloğu ve medikal fizik uzmanı ile birlikte yapılıyor. Böylece ışın tedavisi de cerrahi sırasında tamamlanmış oluyor.

 

Doktorlar

Doktorlar

ONLİNE RANDEVU AL

Online Randevu alabilirsiniz
WordPress Video Lightbox