Boyun ve bel traksiyonu

TRAKSİYON (ÇEKME ALETİ) İLE BOYUN TEDAVİSİ

Kliniğimizde kullanılan aletler omurganın eklem-bağ sisteminin düzelmesine yardımcı olmaktadır.

Halk arasında “çekme” olarak bilinen traksiyon yöntemi tüm omurganın çekilmesini sağlayan bir alettir. Boyun omurlarındaki yükü almasının yanı sıra boyun hareketliliğini tamamıyla geri kazandırır ve boyun bölgesinde yer alan bağ ve kasları güçlendirir. Uygulama sonrası birçok hastada boyun-göğüs omurga ağrısının ve baş ağrısının kesildiği, görme ve hafıza kabiliyetinde iyileşme kaydedilir.

Traksiyon (Çekme Aleti) ile Boyun Tedavisi

BOYUN TRAKSİYON (ÇEKME) YÖNTEMİ NEDEN BU KADAR ETKİLİDİR?

Çünkü bu bölgeden çok sayıda önemli damar ve sinir geçmektedir. Bu damar ve sinirlerin fonksiyon şartları iyileştiğinde beyin fonksiyonları da düzelir.
Çekme yönteminin etkili olmasının sebebi budur. Damar ve kalp konusuna değinecek olursak; kalp-damar hastalıklarının ilk belirtilerinin boyun omurgasındaki bozukluklarla ilgili olduğunu hemen tüm tıp uzmanı kabul etmektedir.

Kalp inervasyonu (sinir sistemine bağlanması) boyun omurgasının alt bölümünden geçmektedir. Ve kişi uzun süre boyunca bilgisayar başında oturduğu, araç kullandığı veya ağır fiziksek veya sinirsel yüklere maruz kaldığı takdirde ergeç parmak uçlarında uyuşma, kalp ağrısı, yüksek tansiyon gibi olumsuzluklarla karşılaşacaktır. Bu durumda iyileşmenin tek bir doğru yolu var – omurga çekme ve egzersiz yöntemi.

Doktorlar

ONLİNE RANDEVU AL

Online Randevu alabilirsiniz
WordPress Video Lightbox