Baş Ağrısı Kliniği

Baş Ağrısı Kliniği Bölümü Tanı Tedavi Hizmetleri

Baş ağrısı tedavisi bir ekip işidir. Baş ağrısına neden olan birden fazla sorun olabilir. Bu durumda baş ağrısı ünitesi ile sıkı işbirliği içinde olan psikiyatri, diş hekimliği, çene cerrahisi, göz hastalığı, kulak burun boğaz, beyin cerrahisi, dahiliye, fizik tedavi ve ağrı uzmanlığı gibi branşlarla temas edilmesi sağlanmaktadır.

Baş Ağrısı Klinikleri’nde uygulanacak tedavide amaç, hasta ile birlikte, ağrısına en uygun tedaviyi seçerek baş ağrısının sıklık ve şiddetini azaltmaktır. Hastaneye yatış nadiren gerekmektedir. Baş ağrısı için önerilen ilaçlar bazen aylarca kullanılmalıdır. Bu yüzden etkin bir tedavi ancak hasta ve hekimin sıkı işbirliği ile mümkündür. Tedavinin ilk 10 gününde olası yan etkilerinin ve tedavinin doğru uygulanıp uygulanmadığının değerlendirilmesi için hastanın kontrole gelmesi önerilmektedir.

Tedavi süresince hastalardan, uzmanlar tarafından verilen ağrı çizelgesini doldurmaları istenecektir. Günlük ağrıların kaydedildiği bu çizelge ile doktor tedavinin gidişatını takip edebilmektedir.

 

ONLİNE RANDEVU AL

Online Randevu alabilirsiniz
WordPress Video Lightbox